جستجو
LABORATORY
HOME APPLIANCES

آزمایـشگاه

مركز تحقيقات آکرودیته و آزمايشگاه انتخاب، در قالب يك مركز پژوهشي و آزمايشگاهي وظیفۀ تضمین کیفیت قطعات و حفظ ارزش‌های تعریف‌شده در تولید را با استاندارد 17025- ISO-ICC بر عهده دارد.

این آزمایشگاه با تخصص لوازم خانگي در سال 1380 و در زمینی به مساحت2400 مترمربع تأسيس شد. این مرکز بزرگ‌ترين آزمايشگاه صنعت لوازم خانگي بخش خصوصي در ايران شناخته می‌شود. انواع تست‌ها و آزمایش‌های مربوط به عملکرد قطعات و محصول نهایی لوازم خانگی در حوزه‌های برودتی، شوینده، گازسوز، الکترونیک و لوازم خانگی کوچک در این آزمایشگاه انجام می‌گیرد. این آزمایشگاه 6 قسمت اصلی محصولات گازسوز، برودتی، شوینده، لوازم خانگی کوچک، ارتعاشات و الکترونیک دارد که با قسمت‌های تحقیقاتی و پژوهشی و آموزش تکمیل می‌شود.

تضمین کیفیت قطعات

تست‌های هر قسمت شامل تست‌های عملکردی، گِرِید انرژی، ایمنی، صوت و ارتعاشات و قابلیت اطمینان (تست‌های محیطی و عمر) است که شامل تمامی محصولات تولیدی مجموعه لوازم خانگی می‌شود. تست محصولات گازسوز برای انطباق با استاندارد بین‌المللی 17025 ISO/IEC و استاندارد ملی ایران 10325 با 23 آزمون انجام می‌گیرد که سخت‌گیرانه‌ترین تست‌های تعریف‌شده در این سری از محصولات است. محصولات برودتی نیز برای انطباق با استانداردهای ملی ایران 4968, 4969, 254 و حداکثر انطباق با شرایط مصرف‌کننده با 9 آزمون اصلی بررسی می‌شود که می‌تواند عملکرد را به صورت 100% در محصولات برودتی خانگی تأیید و یا رد کند و مانند محصولات گازسوز سخت‌گیرانه‌ترین آزمایش‌ها در نوع خود است. شوینده‌ها نیز بر اساس استاندارد ملی ایران 7-2-1562 و 1-1562 ارزیابی می‌شوند که شامل 12 تست است و میزان اطمینان از ایمنی و عملکرد محصول از جمله مقاومت و ایمنی ناشی از مجاورت رطوبت و یا آب، با سیستم‌های برقی و الکترونیکی، بررسی می‌شود.

Quality Assurance of Parts

Research Center and Laboratory

در کنار دستورالعمل‌ها و آزمون‌های استاندارد، این آزمایشگاه با برخورداری از شبیه‌ساز‌های متفاوت و پیشرفته برای شبیه‌سازی محیط‌های غیراستاندارد و غیرآزمایشگاهی، می‌تواند ضریب اطمینان گزارش‌های تحقیقی محصولات را به طرز چشم‌گیری افزایش دهد. بنابراین در این مسیر، این مرکز از سال 1389 به عنوان همکار ادارۀ استاندارد ایران در اصفهان فعالیت کرده است و در سال 1395 نیز موفق شد تأیید صلاحیت ملی در زمرۀ آزمایشگاه گِرید A را کسب کند.

از دستاوردهای مهم این مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی می‌توان به تجهیز آزمایشگاه صوت و ارتعاشات و آزمایشگاه قابلیت اطمینان در حوزۀ لوازم خانگی، برای اولین‌بار در ایران، اشاره کرد. ما برای این مرکز، افزایش سرمایه‌گذاری برای توسعۀ آن و پیاده‌سازی «پروژۀ 2020» برای آزمایش‌های سخت‌گیرانه‌تر و نیز راه‌اندازی آزمایشگاه Noise را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که طرحی منحصر‌به‌فرد در ایران محسوب می‌شود.

Product Development

Unique Design

Afer Sales Services

Research & Development

تحقیق و توسعه

بیشتر بخوانید...>

Labrator

آزمایشگاه

بیشتر بخوانید...>

After Sales Services

خدمات پس از فروش

بیشتر بخوانید...>