دانشگاه علمی کاربردی انتخاب


در عصر حاضر ارتباط بین دانشگاه به عنوان محل ظهور علم و دانش و صنعت به عنوان محل تولید ثروت و قدرت استراتژیک در سطح جهان یکی از الزامات پیشرفت و توسعه است. دانشگاه علمی کاربردی گروه انتخاب با ایجاد ۱۷ رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی و با تمرکز بر کیفیت آموزش، کیفیت پژوهش و کیفیت امور دانشجویی و فرهنگی و ارتباطات علمی، با ارتقاء سطح خود جزء چند دانشگاه برتر علمی ـ کاربردی استان قرار گرفته است و در نظر دارد با پذیرش دانشجو در مقاطع بالاتر، گامی مؤثر را جهت ارائه فارغ التحصیلان کاربردمحور نیازمند صنعت بردارد تا علاوه بر تأمین کارشناسان موردنیاز گروه صنعتی مرتبط با خود، نیاز شرکت ها، کارخانه ها و سازمانهای مرتبط را نسبت به نیروی انسانی مرتفع سازد.

برگزاری کارگاه های تخصصی در محل مجموعه کارخانه های گروه انتخاب، الویت استخدام دانش آموختگان و پذیرفته شدگان سهمیه آزاد در گروه انتخاب و الویت اعطای مجوز خدمات پس از فروش گروه انتخاب به دانش آموختگان از جمله ویژگی های این دانشگاه می باشد مرکز آموزش علمی کاربردی گروه انتخاب، در چشم اندازخود، دانشگاهی پیشرو در: آموزش کاربرد محور، تولید و ترویج علم نافع، گسترش مرزهای دانش و فناوری در مقیاس جهانی با مرجعیت علمی و هویت اسلامی و انقلابی در کشور، و در تعاملی پویا و سازنده با مراکز علمی و فرهنگی ملی و فراملی است. این مرکز بنا دارد طی ۵ سال آینده جزء سه دانشگاه برتر علمی ـ کاربردی کشور باشد.

برخی از اهداف راهبردی دانشگاه :

۱- ایجاد محیط یادگیری پویا و خلاق و پرورش دانشجویان، پژوهشگران، صنعتگران و كارآفرینان متعهد و مؤمن به انقلاب اسلامی

۲- دستیابی، حفظ و توسعه جایگاه پژوهشی و افزایش سهم تولیدات علمی دانشگاه در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی

۳- تقویت و توسعه رشته های علوم انسانی و ارتباط با حوزه های فرهنگی و اجتماعی و سیاستگذار، ایجاد نهضت نرم افزاری، كسب

۴- فناوریهای نوین (از جمله ریزفناوری، فناوری زیستی، اطلاعات و ارتباطات، زیست محیطی، هوا و فضا و هسته‌ای)، و کاربردی کردن و تجاری‌سازی دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه انتخاب پس از چند سال فعالیت موفقیت آمیز برنامه های گسترده ای برای تأسیس واحدی دانشگاهیو مؤسسه ای آموزشی با توجه به نیاز  مناطق مختلف کشور ایجاد  رشته در حوزه های نفت، گاز، و پتروشیمی برق و آب و … دارد. پژوهشگاه توسعه سرمایه گذاری انتخاب با توجه به توسعه فعالیت های مختلف صنعتی و فعالیتهای گسترده اجتماعی ناگزیر به ایجاد پژوهشگاه گردیده است. در این راستا و در شروع فعالیت  پژوهشگاه، تفاهم نامه همکاری علمی پژوهشی و آموزشی با دانشگاه تربیت مدرس با هدف اجرای پروژهای تحقیقاتی، راه اندازی مؤسسه پژوهشی مشترک و … منعقد گردیده که فعالیت های پژوهشی با توجه به مزیت اعضاء هیئت علمی دانشگاه و نیازهای صنعت در حال برنامه ریزی و انجام است.

مشاهده وب سایت دانشگاه علمی کاربردی انتخاب