معرفی مدیر عامل


محمد رضا دیانی،متولد ۱۷ آذرماه سال ۱۳۵۴ در شهر اصفهان است.وی در حین تحصیل در حوزه علمیه قم، به واسطه دغدغه هایی که همواره برای صنعت و اقتصادکشورش داشت، به توصیه آیت الله میرزا جواد تبریزی – مرجع عظیم الشان شیعه – برای کمک به توسعه فعالیت های صنعتی پدر که بسترساز گسترش اشتغال زایی برای جوانان منطقه می شد، به زادگاه خود بازگشت.

پدربزرگ و پدر وی، از پیش کسوتان صنعت اصفهان بودند که در سال ۶۷، با احداث کارخانه تولید اجاق گاز در این شهر، سنگ بنای گروه صنعتی انتخاب را بنیان گذاشتند. محمد رضا نیز به پشتوانه آنچه از خانواده صنعتگرش به یادگار مانده بود، اقدام به تاسیس و توسعه خطوط پیشرفته و تکنولوژیک لوازم خانگی و همگام با آن انتقال دانش روز این صنعت به کشور کرد.

گروه صنعتی انتخاب، به پشتوانه برترین واحد تحقیق و توسعه و پیشرفته ترین خط تولید لوازم خانگی کشور، امروز در صدر تولیدکنندگان سبد کامل لوازم خانگی ایران قرار گرفته است. وی با هدف تکمیل زنجیره تولید و با رویکرد توسعه فعالیت های اقتصادی در صنایع بالا دستی، به حوزه های نفت،گاز، پتروشیمی، فولاد، ساختمان ، گردشگری و بازرگانی ورود پیدا کرد و هم اکنون این گروه با پنج هلدینگ فعال، سطح اشتغال بالغ بر ۴۰۰۰ نفر را ایجاد کرده است. وی همچنین به منظور تولید و ارتقا دانش علمی، تخصص گرایی و بازآموزی کارشناسان و کارگران صنعت لوازم خانگی، پژوهشگاه و دانشگاه علمی کاریردی انتخاب را تأسیس کرد. وی با این باورکه یکی از آفت های گریبانگیر صنعت لوازم خانگی ایران، تعدد و تکثر بی ضابطه انجمن ها و تشکل های صنفی این صنعت است که نتوانسته صدای واحدی برای بیان دغدغه ها و  چالش های پیش روی این صنعت تولید کند، مبادرت به گردهم آوری و انسجام تشکل های موجود در قالب کانون صنفی کارفرمایی تولید کنندگان لوازم خانگی کشور کرد و هم اکنون خود رییس هیات مدیره آن است.

از دیگر فعالیت های او در بخش اقتصاد کلان،بنیان گذاری و راهبری مجمع کارآفرینان ایران است.  این تشکل با هدف توانمندسازی هر چه بیشتر بخش خصوصی مولد در اقتصاد کشور از مسیر شناسایی و گسترش ارتباطات درون گروهی کارآفرینان با هم و به موازات آن توسعه مناسبات و ارتباطات برون گروهی با سایر ارکان نظام، برای پیشبرد فرهنگ خلق کار و تولید ثروت در جامعه تشکیل شده است. وی همگام با حضور پررنگش در حوزه اقتصاد خرد و کلان، با تاسیس و راه اندازی بنیاد خیریه آلا(آیینه داران لقای آفتاب)، گام در مسیر تحقق مسئولیت های اجتماعی اش برداشته و با کمک کادر مجرب این بنیاد، فعالیت های پیشگیری و درمانی بیماران سرطانی و همچنین برنامه های مذهبی و فرهنگی را راهبری می کند. لازم به ذکر است، بخش اعظم درآمد گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب وقف این بنیاد شده که صرف امور خیریه و عام المنفعه می شود.